Promalovaná sobota

21. 05. 2019     sekce: Úspěchy žáků     autor: Olga Dřímalová     tisk: tisk článku

V sobotu 18.5. se po mnoha deštivých dnech konečně objevilo sluníčko a vytvořilo svými paprsky krásný letní den. Mnoho dětí i dospělých také vytáhlo na kola, brusle, hřiště. Devatenáct dětí z naší školy však sluníčko nepřemluvilo. Šly totiž do školy, i když ne do té naší. V ZŠ 1.máje se konal již 6.ročník výtvarné soutěže pod názvem Májové tvoření.

Zadání vypadala velmi jednoduše, ale bylo třeba je dobře promyslet a potom svou představu, společně s podporou bohaté fantazie, přenést na papír. Menší děti malovaly ilustraci k pohádce Otesánek, později vyráběly kuchařskou čepici a na papírový talíř z barevného papíru své oblíbené jídlo. Větší děti kreslily zátiší a ztvárňovaly ten nejkrásnější narozeninový dort či velkou narozeninovou oslavu.

Krásné druhé místo v první kategorii získala Eliška Elznicová z 1.A, v první desítce se umístili ještě Monika Křístková (6.místo), Jakub Dreiseitl (8.místo), Vendula Talašová (10.místo). V druhé kategorii uspěla Michaela Růžičková (2.místo) a Elen Hlaváčová (4.místo).  Elen Hlaváčové byla ještě předána cena poroty. Její kompozice veselé narozeninové oslavy zaujala známého malíře a básníka , pana Lubomíra Dostála. Ve třetí kategorii v první desítce uspěla Sára Musiolová.

Někdy se hodiny vlečou, ale nám pět hodin sobotního malování a tvoření uteklo velmi rychle. I když se všechny děti neumístily na předních příčkách, všechny si odnesly kšiltovku s odznakem Májového tvoření, krásné sluneční brýle a další drobné odměny. Organizátorům soutěže patří naše poděkování.